III PROVA TORNEIG XAP

Pádel competition
Home Registration
1ª MASCULINA
eliminatoria
1ªFEMENIINA
No stages have been defined.
1ªMIXTA
eliminatoria
2ª MASCULINA
Eliminatoria
2ªFEMENINA
eliminatoria
2ªMIXTA
liguilla eliminatoria
3ªMASCULINA
Eliminatoria
4ª MASCULINA
Eliminatoria
BEGINNERS FEMENINA
eliminatoria
BEGINNERS MASCULINA
No stages have been defined.
BEGINNERS MIXTO
No stages have been defined.
2ªMIXTA
liguilla
Photos News Files

2ªFEMENINA main bracket

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 7/8/19, 10:00 PM
-
Elisabet Pons Pratdepadua
Carolina García
6-2 | 6-3
7/8/19, 10:00 PM
-
#K2
Isabel Par
Neus Vilalta
#K10 7/8/19, 6:00 PM
-
Inés Balcells De Martí
Natalia Losa Zuazu
6-1 | 6-0
7/8/19, 6:00 PM
-
#K10
Teia Serratossa Vilageliu
Charo García Martín
#K14 7/9/19, 9:00 PM
-
Sara Martinez Caballeria
Gemma Gallego
0-6 | 5-7
7/9/19, 9:00 PM
-
#K14
Sandra Pardo
Mariona Albareda

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K17 7/10/19, 7:00 PM
-
Olga López Ortega
María Rivera
6-3 | 3-6 | 5-10
7/10/19, 7:00 PM
-
#K17
Elisabet Pons Pratdepadua
Carolina García
#K18 -
-
Beatriz Serrano Salinas
Alba Ballester Portero
^ - WO
-
-
#K18
Sandrine Tran Ba Huy
Lidia Fenollar
#K19 -
-
Marta Navarro
Monica Gonzalez
^ - WO
-
-
#K19
Sandrine Tran Ban Huy
Lidia Fenollar Villà
#K20 7/8/19, 6:00 PM
-
Pia Rovira Eladi
Elena Lázaro Colls
7-6 | 2-6 | 9-10
7/8/19, 6:00 PM
-
#K20
Pilar Cañadas Carrasco
Cayetana Carbonell Cucurny
#K21 7/10/19, 8:00 PM
-
Nuria Pastor
Marta Medina
1-6 | 2-6
7/10/19, 8:00 PM
-
#K21
Inés Balcells De Martí
Natalia Losa Zuazu
#K22 7/8/19, 10:00 PM
-
Mona Mestres Balibrea
Chantal Marin
1-6 | 5-7
7/8/19, 10:00 PM
-
#K22
Jana Crous Aguilera
Ines Negra Barrabeig
#K23 7/10/19, 9:00 PM
-
Ester Antón
Nuria Serra
3-6 | 6-4 | 5-10
7/10/19, 9:00 PM
-
#K23
Sandra Pardo
Mariona Albareda
#K24 7/9/19, 10:00 PM
-
Monica Capon Borrell
Blanca Martin Neira
6-2 | 7-5
7/9/19, 10:00 PM
-
#K24
Sandra
Marta Garcia

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K25 7/11/19, 9:00 PM
-
Elisabet Pons Pratdepadua
Carolina García
6-2 | 6-2
7/11/19, 9:00 PM
-
#K25
Beatriz Serrano Salinas
Alba Ballester Portero
#K26 7/10/19, 6:00 PM
-
Marta Navarro
Monica Gonzalez
6-1 | 6-2
7/10/19, 6:00 PM
-
#K26
Pilar Cañadas Carrasco
Cayetana Carbonell Cucurny
#K27 7/11/19, 8:00 PM
-
Inés Balcells De Martí
Natalia Losa Zuazu
6-3 | 6-1
7/11/19, 8:00 PM
-
#K27
Jana Crous Aguilera
Ines Negra Barrabeig
#K28 7/12/19, 9:00 PM
-
Sandra Pardo
Mariona Albareda
6-4 | 6-3
7/12/19, 9:00 PM
-
#K28
Monica Capon Borrell
Blanca Martin Neira

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K29 -
-
Elisabet Pons Pratdepadua
Carolina García
^ - WO
-
-
#K29
Marta Navarro
Monica Gonzalez
#K30 7/13/19, 11:00 AM
-
Inés Balcells De Martí
Natalia Losa Zuazu
6-2 | 6-0
7/13/19, 11:00 AM
-
#K30
Sandra Pardo
Mariona Albareda

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K31 7/14/19, 10:00 AM
-
Elisabet Pons Pratdepadua
Carolina García
2-6 | 0-6
7/14/19, 10:00 AM
-
#K31
Inés Balcells De Martí
Natalia Losa Zuazu

Cuadro de consolación

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K5 7/11/19, 7:00 PM
-
Mona Mestres Balibrea
Chantal Marin
2-6 | 1-6
7/11/19, 7:00 PM
-
#K5
Ester Antón
Nuria Serra
#K7 7/12/19, 8:00 PM
-
Sandra
Marta Garcia
6-3 | 4-6 | 11-9
7/12/19, 8:00 PM
-
#K7
Sara Martinez Caballeria
Gemma Gallego

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 -
-
Isabel Par
Neus Vilalta
6-0 | 6-3
-
-
#K9
Teia Serratossa Vilageliu
Charo García Martín
#K10 7/12/19, 6:00 PM
-
Pia Rovira Eladi
Elena Lázaro Colls
6-4 | 5-7 | 10-5
7/12/19, 6:00 PM
-
#K10
Olga López Ortega
María Rivera
#K11 7/12/19, 6:00 PM
-
Ester Antón
Nuria Serra
3-6 | 2-6
7/12/19, 6:00 PM
-
#K11
Nuria Pastor
Marta Medina
#K12 7/13/19, 10:00 AM
-
Sandra
Marta Garcia
6-2 | 6-0
7/13/19, 10:00 AM
-
#K12
Beatriz Serrano Salinas
Alba Ballester Portero

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 7/13/19, 10:00 AM
-
Isabel Par
Neus Vilalta
2-6 | 6-1 | 6-10
7/13/19, 10:00 AM
-
#K13
Pia Rovira Eladi
Elena Lázaro Colls
#K14 7/13/19, 11:00 AM
-
Nuria Pastor
Marta Medina
2-6 | 1-6
7/13/19, 11:00 AM
-
#K14
Sandra
Marta Garcia

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 7/14/19, 10:00 AM
-
Pia Rovira Eladi
Elena Lázaro Colls
3-6 | 6-1 | 10-6
7/14/19, 10:00 AM
-
#K15
Sandra
Marta Garcia