III Open Bela CaixaBank Cup

Pádel competition
Home Registration
2da Masculina
No stages have been defined.
3ra Masculina o Mixta
FASE FINAL
4ta Masculina o Mixta
FASE FINAL
5ta Masculina o mixta
FASE FINAL
2da Femenina
FASE GRUPOS
3ra Femenina
No stages have been defined.
4ta Femenina
FASE FINAL
5ta Femenina
No stages have been defined.
Benjamin - Mixta
No stages have been defined.
Alevin - Mixta
No stages have been defined.
Infantil - Mixta
No stages have been defined.
2da Femenina
FASE GRUPOS
Photos News Files

3ra Masculina o Mixta main bracket

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 10/18/22, 9:00 PM
-
Benjamin Borneklint
Sergio Hernandez Abad
6-7 | 4-6
10/18/22, 9:00 PM
-
#K2
Joaquin Bernal Mendez
Raul Lopez Arias
#K6 10/18/22, 8:30 PM
-
Javier Tosao Arceiz
Liam Rosado Watts
WO - ^
10/18/22, 8:30 PM
-
#K6
Fernando Sanjuan Pardo
Roberto Torregrosa
#K8 10/18/22, 7:00 PM
-
Javier Gonzalez Ferran
Javier González Cantó
6-2 | 7-6
10/18/22, 7:00 PM
-
#K8
Fran Urbán Rodríguez
Joaquín Bobillo Frascali
#K10 10/18/22, 6:00 PM
-
Carlos Pérez Serrano
Daniel Simón Fernández
^ - WO
10/18/22, 6:00 PM
-
#K10
Francisco Rodríguez
Diego Otermin
#K14 10/18/22, 8:30 PM
-
Antonio Romero Manchon
Jorge Molero Galan
0-6 | 0-6
10/18/22, 8:30 PM
-
#K14
Miguel Carretero
Aritza San Martin Lopez
#K16 10/18/22, 8:30 PM
-
Raul Gallardo Navarro
Ignacio Daniel Guillem
2-6 | 3-6
10/18/22, 8:30 PM
-
#K16
Steve Vanhentenryk
John Vanhentenryk

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K17 10/19/22, 8:00 PM
-
Alberto Garcia Lopez
Daniel De La Casa Millan
6-3 | 6-2
10/19/22, 8:00 PM
-
#K17
Joaquin Bernal Mendez
Raul Lopez Arias
#K18 10/20/22, 9:15 PM
-
Manuel Canalejo
Pablo Palma
2-6 | 1-6
10/20/22, 9:15 PM
-
#K18
Darío De La Encarnación Herrera
Pablo Calleja Pulido
#K19 10/19/22, 9:15 PM
-
Samuel Romero Aranda
Jorge Navarro Rafols
6-1 | 6-4
10/19/22, 9:15 PM
-
#K19
Fernando Sanjuan Pardo
Roberto Torregrosa
#K20 10/19/22, 7:00 PM
-
Tomás Galván
Alfredo Galvan
1-6 | 6-2 | 6-4
10/19/22, 7:00 PM
-
#K20
Javier Gonzalez Ferran
Javier González Cantó
#K21 10/19/22, 8:00 PM
-
Tobias Kling
John Fougerolle
6-1 | 6-1
10/19/22, 8:00 PM
-
#K21
Carlos Pérez Serrano
Daniel Simón Fernández
#K22 10/20/22, 9:15 PM
-
Jose Daniel Albertos Martínez
Carlos Perez Porras
5-7 | 3-6
10/20/22, 9:15 PM
-
#K22
Sergio Sánchez Jiménez
Victor Cano Menor
#K23 10/20/22, 7:00 PM
-
Federico Vicari
Alvaro Rodríguez Acuña
2-6 | 3-6
10/20/22, 7:00 PM
-
#K23
Miguel Carretero
Aritza San Martin Lopez
#K24 10/19/22, 9:15 PM
-
Javier Martín Moreno
Daniel Gil
3-6 | 3-6
10/19/22, 9:15 PM
-
#K24
Steve Vanhentenryk
John Vanhentenryk

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K25 10/21/22, 9:15 PM
-
Alberto Garcia Lopez
Daniel De La Casa Millan
6-7 | 5-7
10/21/22, 9:15 PM
-
#K25
Darío De La Encarnación Herrera
Pablo Calleja Pulido
#K26 10/21/22, 7:00 PM
-
Samuel Romero Aranda
Jorge Navarro Rafols
7-5 | 2-6 | 4-6
10/21/22, 7:00 PM
-
#K26
Tomás Galván
Alfredo Galvan
#K27 10/21/22, 8:00 PM
-
Tobias Kling
John Fougerolle
2-6 | 6-7
10/21/22, 8:00 PM
-
#K27
Sergio Sánchez Jiménez
Victor Cano Menor
#K28 10/21/22, 9:15 PM
-
Miguel Carretero
Aritza San Martin Lopez
6-2 | 2-6 | 7-6
10/21/22, 9:15 PM
-
#K28
Steve Vanhentenryk
John Vanhentenryk

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K29 10/22/22, 5:30 PM
-
Darío De La Encarnación Herrera
Pablo Calleja Pulido
6-1 | 6-4
10/22/22, 5:30 PM
-
#K29
Tomás Galván
Alfredo Galvan
#K30 10/22/22, 5:30 PM
-
Sergio Sánchez Jiménez
Victor Cano Menor
0-6 | 6-4 | 6-2
10/22/22, 5:30 PM
-
#K30
Miguel Carretero
Aritza San Martin Lopez

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K31 10/23/22, 12:00 PM
-
Darío De La Encarnación Herrera
Pablo Calleja Pulido
-
10/23/22, 12:00 PM
-
#K31
Sergio Sánchez Jiménez
Victor Cano Menor

Cuadro de consolación

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K34 10/20/22, 9:15 PM
-
Fernando Sanjuan Pardo
Roberto Torregrosa
6-4 | 6-7 | 6-10
10/20/22, 9:15 PM
-
#K34
Javier Tosao Arceiz
Liam Rosado Watts
#K38 10/20/22, 9:15 PM
-
Federico Vicari
Alvaro Rodríguez Acuña
^ - WO
10/20/22, 9:15 PM
-
#K38
Antonio Romero Manchon
Jorge Molero Galan
#K39 10/21/22, 8:00 PM
-
Javier Martín Moreno
Daniel Gil
6-7 | 4-6
10/21/22, 8:00 PM
-
#K39
Raul Gallardo Navarro
Ignacio Daniel Guillem

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K40 10/21/22, 9:15 PM
-
Benjamin Borneklint
Sergio Hernandez Abad
^ - WO
10/21/22, 9:15 PM
-
#K40
Manuel Canalejo
Pablo Palma
#K41 10/21/22, 6:30 PM
-
Javier Tosao Arceiz
Liam Rosado Watts
^ - WO
10/21/22, 6:30 PM
-
#K41
Fran Urbán Rodríguez
Joaquín Bobillo Frascali
#K42 10/21/22, 9:15 PM
-
Carlos Pérez Serrano
Daniel Simón Fernández
6-3 | 7-5
10/21/22, 9:15 PM
-
#K42
Jose Daniel Albertos Martínez
Carlos Perez Porras
#K43 10/22/22, 10:30 AM
-
Federico Vicari
Alvaro Rodríguez Acuña
WO - ^
10/22/22, 10:30 AM
-
#K43
Raul Gallardo Navarro
Ignacio Daniel Guillem

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K44 10/22/22, 5:30 PM
-
Benjamin Borneklint
Sergio Hernandez Abad
0-6 | 3-6
10/22/22, 5:30 PM
-
#K44
Javier Tosao Arceiz
Liam Rosado Watts
#K45 10/22/22, 5:30 PM
-
Carlos Pérez Serrano
Daniel Simón Fernández
4-6 | 3-6
10/22/22, 5:30 PM
-
#K45
Raul Gallardo Navarro
Ignacio Daniel Guillem

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K46 10/23/22, 12:00 PM
-
Javier Tosao Arceiz
Liam Rosado Watts
-
10/23/22, 12:00 PM
-
#K46
Raul Gallardo Navarro
Ignacio Daniel Guillem
Sponsors
Caixa Banck
Adeslas
Cupra
Wilson
Intimissimi
Playtomic