II OPEN BELA ADESLAS CUP

Pádel competition
Home Registration
2 da Masculina
No stages have been defined.
3ra Masculina
Fase final
4ta Masculina
Fase final
5ta Masculina
Fase final
2da Femenina
No stages have been defined.
3ra Femenina
Fase final
4ta Femenina
Grupos Fase final
5ta femenina
No stages have been defined.
Benjamin 2012-2013
No stages have been defined.
Alevín 2010-2011
Grupos FINAL
Infantil 2008-2009
Grupos FINAL
Cadete Masculino2006-2007
Grupos
Cadete Femenino 2006-2007
No stages have been defined.
Junior Masculino 2004-2005
No stages have been defined.
Junior Femenino 2004-2005
No stages have been defined.
4ta Femenina
Grupos
Alevín 2010-2011
Grupos
Infantil 2008-2009
Grupos
Cadete Masculino2006-2007
Grupos
Photos News Files

3ra Femenina main bracket

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 6/30/22, 9:00 PM
-
Lorena Lara García
Teresa Silva Ponzo
4-6 | 5-7
6/30/22, 9:00 PM
-
#K2
Maria Florencia Caelles Llacer
Analía Gabriele

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 7/2/22, 10:00 AM
-
Katia Sales Moreno
Estela Benites Gonzalez
2-6 | 5-7
7/2/22, 10:00 AM
-
#K9
Maria Florencia Caelles Llacer
Analía Gabriele
#K10 7/1/22, 7:00 PM
-
Ariadna Jaques Pérez
Alicia Fuentes
4-6 | 2-6
7/1/22, 7:00 PM
-
#K10
Patricia Rubio Otero
Ana Saceda García
#K11 7/1/22, 9:00 PM
-
Marta Arquez
Barbara Fernandez Gomiz
6-2 | 6-0
7/1/22, 9:00 PM
-
#K11
Patricia Molina Sanjuan
Carmen Lanillo Martinez
#K12 7/1/22, 8:30 PM
-
Aki Sato
Vanessa Sogorb
6-2 | 6-2
7/1/22, 8:30 PM
-
#K12
Olga Huerta López
Nuria María Bautista

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 7/2/22, 5:00 PM
-
Maria Florencia Caelles Llacer
Analía Gabriele
3-6 | 6-4 | 5-7
7/2/22, 5:00 PM
-
#K13
Patricia Rubio Otero
Ana Saceda García
#K14 7/2/22, 5:00 PM
-
Marta Arquez
Barbara Fernandez Gomiz
6-3 | 6-2
7/2/22, 5:00 PM
-
#K14
Aki Sato
Vanessa Sogorb

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 7/3/22, 12:00 PM
-
Patricia Rubio Otero
Ana Saceda García
-
7/3/22, 12:00 PM
-
#K15
Marta Arquez
Barbara Fernandez Gomiz

Cuadro de consolación

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K16 7/2/22, 5:00 PM
-
Katia Sales Moreno
Estela Benites Gonzalez
2-6 | 6-4 | 5-10
7/2/22, 5:00 PM
-
#K16
Lorena Lara García
Teresa Silva Ponzo

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K20 7/3/22, 9:00 AM
-
Lorena Lara García
Teresa Silva Ponzo
-
7/3/22, 9:00 AM
-
#K20
Ariadna Jaques Pérez
Alicia Fuentes
#K21 7/2/22, 5:00 PM
-
Patricia Molina Sanjuan
Carmen Lanillo Martinez
2-6 | 6-3 | 10-8
7/2/22, 5:00 PM
-
#K21
Olga Huerta López
Nuria María Bautista

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K22 7/3/22, 12:00 PM
-
Ganador #K20
Ganador #K20
-
7/3/22, 12:00 PM
-
#K22
Patricia Molina Sanjuan
Carmen Lanillo Martinez
Sponsors
Wilson
Adeslas
La Caixa
Cupra
Intimissimi
One16Sports
Playtomic